ვიქტორინა პარტნიორი სკოლების მოსწავლეებისთვის
ევროკავშირის მიერ მხარდაჭერილი პროექტის „სურსათის უვნებლობის, სანიტარიისა და ფიტოსანიტარიის სექტორის მხარდაჭერა საქართველოში ENPARD IV-ის ფარგლებში“ პარტნიორი სკოლების მოსწავლეების მონაწილეობით “საზოგადოება ბილიკში” ვიქტორინა გაიმართა. ვიქტორინა ორი ტურისგან შედგებოდა, ჯამში კი 26
მეტის ნახვა »
ტრენინგი
2025 წლის 27 და 29 იანვარს “საზოგადოება ბილიკის” ინიციატივით, პროექტის „სურსათის უვნებლობის, სანიტარიისა და ფიტოსანიტარიის სექტორის მხარდაჭერა საქართველოში ENPARD IV-ის ფარგლებში“ გაიმართა კიდევ ორი ტრენინგი გორის მე-9 და შინდისის საჯარო
2025 წლის 22 იანვარს “საზოგადოება ბილიკის” ინიციატივით, პროექტის „სურსათის უვნებლობის, სანიტარიისა და ფიტოსანიტარიის სექტორის მხარდაჭერა საქართველოში ENPARD IV-ის ფარგლებში“ გაიმართა ტრენინგი გორის მე-8 საჯარო სკოლაში თემაზე: “5 გასაღების პრინციპი უვნებელი
მეტი პოსტი არ არის საჩვენებელი.
წარმატების ისტორია
4 ივნისი შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა უფლებების დაცვის დღეა.ამ დღის მიზანია, შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ადამიანების სოციალური იზოლაციის დაძლევა, საზოგადოებაში მათ მიმართ არსებული ნეგატიური სტერეოტიპების ნგრევა და მათი რეალური შესაძლებლობების წარმოჩენა. შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა კანონის მეთერთმეტე პუნქტის თანახმად: "სახელმწიფო ხელს უწყობს შშმ პირთა ღია შრომით ბაზარზე სხვებთან თანაბარ პირობებში დასაქმების შესაძლებლობის შექმნას, მათ შორის, ამ მიზნის მისაღწევად დროებითი ღონისძიებების გამოყენების გზით". ,,საზოგადოება ბილიკი“ 2021 წლიდან ხელს უწყობს შშმ პირთა დასაქმებას პროექტის ფარგლებში.